Jak wybrać odpowiedni biustonosz?

Każda z kobiet chciałaby mieć piękne piersi, ale nie każda z nich została obdarzona obfitym biustem. Kompleksy mają zarówno panie z małymi, jak i dużymi piersiami. Są pewne kanony piękna, ale tak naprawdę to nie ma jednego idealnego kształtu i rozmiaru, który podobałby się wszystkim paniom i panom. Obecnie kobiety mają znacznie bardziej ułatwione życie, gdyż za pomocą odpowiedniego biustonosza mogą uzyskać pożądane efekty. Skąpy biust może zostać ładnie wyeksponowany i optycznie powiększony, a obfity czy obwisły dobrze podtrzymany i zebrany. Do dyspozycji panie mają zarówno różne rodzaje biustonoszy, jak i dodatków do nich. Na co zatem się zdecydować?

Bielizna damska szyta na miarę – który biustonosz będzie najlepszy?

Dobrze dopasowany biustonosz to podstawa, jeśli chodzi o ładny wygląd biustu i komfort noszenia. Jednym paniom zależy na dobrym podtrzymaniu piersi, drugim na ich uwydatnieniu, a innym na dobrym zebraniu biustu. Naprzeciw potrzebom kobiet wychodzą producenci staników z bardzo bogatą ofertą. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że każda pani znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Bardotki są stanikami, w których to górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek biustu. Z kolei ramiączka są usytuowane szerzej niż przypadku innych typów biustonoszy, przez co kształt miseczek daje efekt kwadratowego dekoltu. Zwykle balkonetki posiadają fiszbiny i są usztywniane. Z kolei staniki typu plunge pozwalają uzyskać efekt ładnie wyrzeźbionego i głębokiego dekoltu. Charakteryzują się one miseczkami o skośnych cięciach i niskich wycięciach oraz skośna linią biegnącą przez piersi. W biustonoszach plunge miseczki połączone są wąskim łączeniem na mostku. Występują zarówno w wersji zwykłej, jak i usztywnianej.

Panie ze skąpym biustem często sięgają po staniki typu push-up. Ich zadaniem jest podniesienie biustu, przez co optycznie wydają się one większe, a sam stanik pełniejszy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w tego typu stanikach piersi zwykle są spłaszczone, co niekoniecznie dobrze na nie wpływa. Efekt podniesienia możliwy jest dzięki wyposażeniu miseczek biustonosza w niewielkie poduszki. W dolnej części miseczek znajduje się specjalna kieszonka, do której to wkłada się owe poduszki. Dodatkowo staniki push-up są usztywniane. Ciekawą opcją są także biustonosze full-cup, czyli wersja stanika z pełną miseczką. Dzięki mocnemu zabudowaniu można liczyć na dobre podtrzymanie piersi. Jak sama nazwa wskazuje, większa część w stanikach full-cup jest zasłonięta, w których to nawet połączenie między miseczkami jest szerokie.

Wybór biustonoszy ciąg dalszy

W przypadku pań, którym zależy na biustonoszu nieodznaczającym się pod obcisłą bluzką/sukienka, zaleca się sięgnięcie po model z uformowaną miseczką. Są to staniki z usztywnionymi miseczkami z fiszbinami. W celu pomniejszenia biustu można z kolei sięgnąć po stanik typu minimizer. Bez usztywnień i fiszbin są biustonosze miękkie, które świetnie sprawdzają się w przypadku kobiet aktywnych fizycznie. Na rynku można także bezproblemowo kupić biustonosze bez ramiączek, z usztywnianymi lub miękkimi miseczkami oraz z silikonowym wykończeniem.

1 comment

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published