Jak zrobić mema?

Obecnie każdy, kto posiada profil na portalach społecznościowych, marzy, by zaistnieć w sieci. Chciałbyś się wyróżnić, ale strzelanie kolejnych selfie lub nagrywanie vlogów z siłowni nie jest dla Ciebie? Wystarczy głowa pełna pomysłów i strona do tworzenia memów a może nawet jutro Twój nick będzie najczęściej wymienianym w Internecie.

Jak stworzyć mema?

Znacie to uczucie z czasów szkolnych, gdy wyobrażaliście sobie piękny pejzaż o wspaniałych, naturalnych barwach; braliście pędzel, nakładaliście farbę i zaczynaliście malować swój obraz na płótnie, a po chwili budziliście się umazani od stóp do głów z bohomazami na kartce? Do malarstwa potrzeba specjalnych umiejętności, ale tworzenie memów w Internecie jest całkiem proste. Wystarczy wybrać stronę do tworzenia memów, np. redmik.pl i w kilka chwil genialny pomysł zostanie przesłany na ekran waszego monitora, a potem do nieskończonej liczby odbiorców. Pytacie jak się za to zabrać, już tłumaczymy!

Najważniejsze jest, by zarejestrować swoje konto na portalu redmik.pl. Potrzebujecie wymyślić nick, którym będziecie posługiwać się w serwisie, podać swój adres e-mail oraz utworzyć własne hasło. Po rejestracji konta należy się zalogować i możemy przejść już do właściwego tworzenia mema. Pomiędzy zakładką wyszukiwania oraz „TopFB”, znajdziemy przycisk „Dodaj” z charakterystycznym plusikiem. Klikamy w niego, by otworzyła nam się właściwa podstrona, której szukamy. W tym miejscu Twoją wyobraźnię trzeba zacząć porządkować i ułożyć w odpowiednie szuflady. Twój mem zawiera filmik serwisu YouTube, tekst, a może obrazek z sieci? Wszystko, czego potrzebujesz, będzie miksowane w generatorze memów, ale lepiej wcześniej przygotować wszystkie niezbędne linki oraz odnośniki.

Memy na telefonie

Nie masz czasu odpalać laptopa? Chcesz dodać coś szybko podczas przerwy w pracy? Stuknij w przycisk mobilnego dodawania memów i postępuj zgodnie ze standardowymi krokami generowania memów (przedstawionymi poniżej). Zobaczysz, zrobisz to intuicyjnie i szybko, jeśli tylko cały Twój pomysł jest już ułożony i przemyślany.

Dzięki tej opcji dodasz mema z samodzielnie wykonanym zdjęciem. Twoje dziecko zrobiło zabawną minę? Pies sąsiadów od godziny próbuje przeskoczyć płot, ale nie zauważa, że jest on zbyt wysoki? To trzeba pokazać światu! Jak zrobić mema z własnym zdjęciem? Spokojnie, wszystko pokażemy w kilku prostych krokach.

Kilka kroków, które dzieli Cię od memicznej sławy

Jesteś już zalogowany do redmik.pl? Zaczynamy zabawę!

  1. Dodaj obrazek z dysku komputera/pamięci urządzenia mobilnego lub wklej link do filmu z serwisu YouTube. Poniżej pokaże Ci się podgląd dodawanego przez Ciebie mema. Wszelkie zmiany, które wprowadzisz, będą widoczne w podglądzie.

  2. Nadaj tytuł swojemu memowi. Dobrze jest, gdy przykuwa uwagę odbiorców i zachęca do zapoznania się z Twoim dziełem. Tytuł to napis o większej czcionce, znajdujący się pod obrazkiem/grafiką/filmikiem.

  3. Możesz dodać podpis (napis o mniejszej czcionce), który dopełni treść z tytułu lub wytłumaczy Twój pomysł w bardziej opisowy sposób. Sukcesem mema będzie jednak zwięzłe wyrażanie myśli.

  4. Podaj źródło obrazka/filmu w postaci linku, z którego pochodzi. Jeżeli film/zdjęcie robiłeś samodzielnie, napisz nam o tym. Chronimy prawa twórców do ich dzieł.

  5. Pora na wybór kategorii Twojego mema. Masz wiele do wyboru, np. filmowe, o facetach czy o niskich ludziach. Na pewno znajdziesz kategorię dla swojego pomysłu. Zastanów się – może jest przeznaczony tylko dla użytkowników 18+ ? Lepiej to teraz oznaczyć, aby treści trafiały tylko do odpowiedniej grupy docelowej.

  6. Lubisz się wyróżniać? To Twój czas! Wybieramy tło do naszego mema z całej palety kolorów. Pamiętaj, że jeśli chcesz zastosować białe tło, należy zmienić kolor tytułu oraz podpisu (automatycznie są one białe).

  7. Ostatni krok to kliknięcie „Dodaj”. Twój mem trafi do poczekalni, by inni użytkownicy mogli go ocenić i wypromować na tyle, by pokazał się na stronie głównej.

Gratulacje! Twój mem został pomyślnie dodany, teraz pora na kolejne!

1 comment

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published