Manicure hybrydowy to dziś jedna z popularniejszych usług w ofercie salonów kosmetycznych. Rynek produktów należących do tej kategorii wciąż rośnie. Zarówno jeśli chodzi o sam wybór lakierów, jak i baz, topów, ozdób oraz niezbędnych urządzeń, widać starania, jakie producenci wkładają w to, aby każda kobieta mogła otrzymać odpowiednią jakość i elegancję stylizacji paznokci. Wiele z konsumentek decyduje się również na zakup własnego zestawu produktów i samodzielne przenoszenie inspiracji, pomysłów i fantazji na powierzchnię swoich paznokci. Zarówno z komercyjnym wykorzystaniem tej technologii, jak i ze skorzystaniem z usług profesjonalnej stylistki, może wiązać się jednak zakup lakieru hybrydowego. Na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Czym się kierować podejmując decyzję i jak osiągnąć satysfakcję z jej efektów? Chętnie podzielimy się z wami naszym doświadczeniem!
Ocena lakierów hybrydowych – podstawy
Wiele kobiet zastanawia się nad zakupem lakierów hybrydowych, jednak z powodu braku dostatecznej wiedzy na temat oceny ich jakości, decyduje się powierzyć ten element stylistce salonu kosmetycznego. Nie ma w tym nic złego, choć wraz ze wzrostem wymagań dotyczących np. palety kolorystycznej, czasem warto poszukać odpowiedniej barwy na własną rękę. Wiele z parametrów można co prawda odkryć dopiero podczas wykonywania manicure i pedicure hybrydowego – mowa tu o jakości krycia paznokcia, czy też łatwości nakładania lakieru – jednak nie wszystko musi opierać się na doświadczeniu. Robiąc zakupy i wybierając odpowiedni produkt, każda kobieta jest w stanie ocenić bowiem między innymi:
– przybliżoną wydajność lakieru (producenci często podają ilość pełnych aplikacji na opakowaniu swoich produktów),
– różnorodność palety kolorystycznej czy ilość wariantów w przypadku ulubionej barwy,
– trwałość stylizacji (markowe lakiery hybrydowe zapewniają średnio od 3 do 4 tygodni nienagannego efektu manicure bądź pedicure).
Wybór właściwej bazy pod lakier hybrydowy
Na odpowiednio przygotowana płytkę paznokcia należy nałożyć preparat bazowy. Jest to pierwsza warstwa hybrydowa, którą stylistka utwardza w lampie LED lub UV. Ma ona na celu zabezpieczyć powierzchnię paznokcia oraz zwiększyć przyczepność koloru, dzięki czemu manicure lub pedicure hybrydowy mogą osiągnąć trwałość na poziomie 3-4 tygodni. Jeśli kobieta wybiera samodzielnie tego typu lakier, powinna liczyć się również, z tym, iż będzie musiała nabyć preparat bazowy. Każda renomowana marka ma w swojej ofercie przynajmniej kilka tego typu produktów. Przykładowo asortyment Sey od Cosmetics Zone stawia w szczególności na:
– bazy klasyczne (zwiększają przyczepność dla nałożonego w późniejszym czasie koloru, wyrównują nierówności płytki paznokcia, a także chronią ją przed zniszczeniem),
– ulepszoną formułę EXTREME (brak efektu zapowietrzania, pękania i odprysku, lepsza przyczepność i ochrona paznokcia, nie wymaga zdejmowania podczas nakładania nowego lakieru – wystarczy dopełnić nią odrost),
– baza witaminowa (wzmocnienie i pomoc w odbudowie struktury zniszczonych paznokci, wzbogacona o samopoziomującą konsystencję).
Odpowiednie wykończenie – wybór hybrydowego topu
Pozostając przy ofercie lakierów hybrydowych Sey by Cosmetics Zone, można również omówić znaczenie warstwy top dla stylizacji paznokci. Podobnie jak w przypadku preparatów bazowych produkty te mają wpływ na trwałość wykonanego manicure lub pedicure hybrydowego. Co więcej, ich wybór może również nadać kobiecym paznokciom ciekawego efektu wizualnego, dlatego
Zawsze myślałam, że aby posiadać taki trwały manicure i pedicure muszę chodzić regularnie do kosmetyczki. To ciekawe, że teraz każda kobieta może mieć swój własny salon w domu.