Zalety pracy w domu

Prowadzenie biznesu nie jest łatwe. Własna firma jest zarezerwowana dla osób, które są zdeterminowane i mają pomysł na siebie. Kiedy jednak zdecydujesz się rzucić pracę na etat i pracować na własny rachunek, warto abyś w chwilach zwątpienia spojrzał na atuty, których nie da żadna inna praca.

Korki i zła pogoda nie są mi już straszne

Zaspałeś do pracy? Jest śnieżyca za oknem i boisz się, że utkniesz w korku? Kiedy pracujesz w domu takie problemy ciebie nie dotyczą. Jesień oraz zimę oglądasz zza okna. Na zewnątrz wychodzisz wtedy, kiedy masz na to ochotę a nie, kiedy musisz. Jest to ogromny komfort, którego nie da praca etatowe. Odchodzi stres związany z zaspaniem lub problemami komunikacyjnymi.

Pyszna kawa i świeże bułki na śniadanie?

Pracując w domowym zaciszu odpoczynek możesz zrobić zawsze wtedy, kiedy poczujesz na to ochotę. Przerwę możesz wykorzystać na wyjście do sklepu po świeże pieczywo. Problemem nie będzie przygotowanie pysznego koktajlu czy naleśników. Okienko możesz zaplanować kiedy i na jak długo chcesz. Już nie musisz się tłumaczyć przełożonemu z każdych pięciu minut, sam sobie jesteś szefem.

Zakupy przez Internet przestaną być problemem

Już nie musisz martwić się o odbiór przesyłki lub umawiać z kurierem poza godzinami jego pracy. Możesz znacznie więcej oszczędzić kupując przez Internet, ponieważ będąc w domu zawsze odbierzesz przesyłkę. Jest to ogromna zaleta, której pod żadnym pozorem nie będziesz miał w przypadku pracy na etat.

Choroba dziecka czy wizyta u lekarza już nie są problemem

Koniec tłumaczenia się z każdego przeziębienia dziecka. Koniec kombinowania i proszenia o pomoc innych. Od dzisiaj sam sobie możesz zorganizować czas. Umawianie się do lekarza także nie stanowi problemu. Nie trzeba się spóźniać ani szybciej urywać się z pracy. Wystarczy tak przeorganizować plan dnia, aby zrealizować wszystkie plany. Jest to kolejna zaleta, którą doceni każdy, kto miał wcześniej z nią problemy w pracy etatowej.

Wolne ustalasz sobie sam wtedy, kiedy masz na to ochotę.

Już nie musisz pytać i prosić przełożonego o wakacje w terminie, w którym trzy inne osoby z twojego zespołu także wybierają się na urlop. Sam ustalasz dogodną dla ciebie datę. Informujesz kontrahentów i wyjeżdżasz. Wyjazd się przedłużył? Nie ma problemu, sam sobie jesteś szefem. Pracując na własny rachunek możesz przedłużyć długi weekend albo wykorzystać wszystkie długie weekendy, które są w kalendarzu bez potrzeby wykorzystywania urlopu. Praca na swoim jest absorbująca czasowo, ale wynagradza ją fakt, że czując zmęczenie można zrobić sobie urlop i odpocząć. Kolejną nieocenioną zaletą jest fakt, że po imprezie urodzinowej przyjaciela nie musisz na drugi dzień męczyć się w pracy… zawsze możesz pospać do południa albo zrobić dzień wolnego.

Nieprzyjemny klient już nie jest wyzwaniem

Stres związany z trudnym klientem nie jest już wyzwaniem. Jeżeli współpraca się nie układa zawsze możesz z niej zrezygnować. W przeciwieństwie do pracy etatowe, w której każde zadanie trzeba wykonać. W pracy w domu sam nawiązujesz kontakt. Im więcej klientów, tym lepsza szansa na stworzenie sobie dobrej współpracy z wybraną grupą.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published