Jaką zabawkę kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Zabawki dla dzieci, które mają dopiero kilkanaście miesięcy nieco różnią się od tych przeznaczonych dla starszych maluchów. Będą one większe, mniej kolorowe, wykonane z materiałów, które uniemożliwiają ich pochłonięcie. Wybór zabawki dla dziecka na roczek nie jest zadaniem łatwym, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi. Koniecznie przyjrzyjcie się naszym propozycjom. Jesteśmy pewni, że znajdziecie w nich coś, co przypadnie do gustu nie tylko Wam, ale również małym rozrabiakom.

Książeczki

Idealnym pomysłem dla małego dziecka będą książeczki. Jednak nie mówimy tu o takich do czytania, dzięki którym dziecko będzie mogło cieszyć się fantastycznymi historiami. Mowa tutaj o tych, które mogą posłużyć mu do zabawy i również nauki. Duże, kolorowe książeczki wykonane z miękkich materiałów, będą doskonałym upominkiem dla malucha, który będzie stanowił dla niego również interaktywne wyzwanie. Wiele książeczek umożliwia przyczepianie na swoich obszernych kartach różnych kształtów, czy zwierzątek, co może posłużyć do ćwiczenia sprawności małych rączek, jak i nauki o kolorach i kształtach.

Jeździki

Jeśli dziecko, któremu chcecie ofiarować prezent należy do tych, którym ciężko jest usiedzieć w jednym miejscu, to doskonałym upominkiem dla niego będzie jeździk. Jeździki produkowane są w różnych kształtach, wielkościach, wzorach i kolorach, dzięki czemu możemy dopasować taki prezent do aktualnych upodobań malucha. Jeśli pasjonuje się samochodami, kupmy mu samochodzik. Gdy niezwykle fascynują go zwierzaki, możemy sprezentować mu jeździk w postaci konika.

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne podbijają rynek zabawek dziecięcych. I trudno się temu dziwić, gdyż są one doskonałym i bezpiecznym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki. Maty pozwolą maluchowi szybciej rozwijać się – pracować nad swoją koordynacją, umiejętnościami motorycznymi, a także logicznym myśleniem. Jeśli poświęcimy maluchowi odrobinę czasu, dzięki macie edukacyjnej możemy uczuć go o znajdujących się na niej kształtach, przedmiotach, czy kolorach.

Puzzle

Na rynku znajduje się również cała masa puzzli, które są przeznaczone właśnie dla najmłodszych dzieci. Wykonywane są one z drewna, miękkich pianek lub innych bezpiecznych dla zdrowia najmłodszych materiałów. Poszczególne elementy układanki są znacznie większe od tych, które znajdziemy w doskonale nam znanych puzzlach. Niekiedy nie mają nawet typowo „puzzlowego” kształtu, a puste miejsca w układance dziecko ma zapełniać konikami, tygryskami, czy geometrycznymi figurami. Dzięki puzzlom dziecko rozwinie swoje umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia, a także popracuje nad zdolnościami manualnymi.

Domek

Dzieci, które mają kilkanaście miesięcy uwielbiają chować się w szafach, czy wewnątrz pościeli. Aby ułatwić rodzicom ich znalezienie znacznie lepszym sposobem będzie kupienie im domku/namiotu, w którym odszukać ich będzie o wiele łatwiej. Namioty i domki można postawić w dowolnym miejscu w domu, a dziecko będzie mogło umieszczać w swoim azylu wszystkie ulubione zabawki i chować się, gdy będzie miało na to tylko ochotę.

O porady eksperta zapytaj Soleibabe.pl

1 comment

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published