Zakup lakieru hybrydowego – na co warto zwrócić uwagę?

Manicure hybrydowy to dziś jedna z popularniejszych usług w ofercie salonów kosmetycznych. Rynek produktów należących do tej kategorii wciąż rośnie. Zarówno jeśli chodzi o sam wybór lakierów, jak i baz, topów, ozdób oraz niezbędnych urządzeń, widać starania, jakie producenci wkładają w to, aby każda kobieta mogła otrzymać odpowiednią jakość i elegancję stylizacji paznokci. Wiele z konsumentek decyduje się również na zakup własnego zestawu produktów i samodzielne przenoszenie inspiracji, pomysłów i fantazji na powierzchnię swoich paznokci. Zarówno z komercyjnym wykorzystaniem tej technologii, jak i ze skorzystaniem z usług profesjonalnej stylistki, może wiązać się jednak zakup lakieru hybrydowego. Na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Czym się kierować podejmując decyzję i jak osiągnąć satysfakcję z jej efektów? Chętnie podzielimy się z wami naszym doświadczeniem!

shopping

Ocena lakierów hybrydowych – podstawy

Wiele kobiet zastanawia się nad zakupem lakierów hybrydowych, jednak z powodu braku dostatecznej wiedzy na temat oceny ich jakości, decyduje się powierzyć ten element stylistce salonu kosmetycznego. Nie ma w tym nic złego, choć wraz ze wzrostem wymagań dotyczących np. palety kolorystycznej, czasem warto poszukać odpowiedniej barwy na własną rękę. Wiele z parametrów można co prawda odkryć dopiero podczas wykonywania manicure i pedicure hybrydowego – mowa tu o jakości krycia paznokcia, czy też łatwości nakładania lakieru – jednak nie wszystko musi opierać się na doświadczeniu. Robiąc zakupy i wybierając odpowiedni produkt, każda kobieta jest w stanie ocenić bowiem między innymi:
– przybliżoną wydajność lakieru (producenci często podają ilość pełnych aplikacji na opakowaniu swoich produktów),
– różnorodność palety kolorystycznej czy ilość wariantów w przypadku ulubionej barwy,
– trwałość stylizacji (markowe lakiery hybrydowe zapewniają średnio od 3 do 4 tygodni nienagannego efektu manicure bądź pedicure).

Wybór właściwej bazy pod lakier hybrydowy

Na odpowiednio przygotowana płytkę paznokcia należy nałożyć preparat bazowy. Jest to pierwsza warstwa hybrydowa, którą stylistka utwardza w lampie LED lub UV. Ma ona na celu zabezpieczyć powierzchnię paznokcia oraz zwiększyć przyczepność koloru, dzięki czemu manicure lub pedicure hybrydowy mogą osiągnąć trwałość na poziomie 3-4 tygodni. Jeśli kobieta wybiera samodzielnie tego typu lakier, powinna liczyć się również, z tym, iż będzie musiała nabyć preparat bazowy. Każda renomowana marka ma w swojej ofercie przynajmniej kilka tego typu produktów. Przykładowo asortyment Sey od Cosmetics Zone stawia w szczególności na:
– bazy klasyczne (zwiększają przyczepność dla nałożonego w późniejszym czasie koloru, wyrównują nierówności płytki paznokcia, a także chronią ją przed zniszczeniem),
– ulepszoną formułę EXTREME (brak efektu zapowietrzania, pękania i odprysku, lepsza przyczepność i ochrona paznokcia, nie wymaga zdejmowania podczas nakładania nowego lakieru – wystarczy dopełnić nią odrost),
– baza witaminowa (wzmocnienie i pomoc w odbudowie struktury zniszczonych paznokci, wzbogacona o samopoziomującą konsystencję).

Odpowiednie wykończenie – wybór hybrydowego topu

Pozostając przy ofercie lakierów hybrydowych Sey by Cosmetics Zone, można również omówić znaczenie warstwy top dla stylizacji paznokci. Podobnie jak w przypadku preparatów bazowych produkty te mają wpływ na trwałość wykonanego manicure lub pedicure hybrydowego. Co więcej, ich wybór może również nadać kobiecym paznokciom ciekawego efektu wizualnego, dlatego

1 comment

  1. Zawsze myślałam, że aby posiadać taki trwały manicure i pedicure muszę chodzić regularnie do kosmetyczki. To ciekawe, że teraz każda kobieta może mieć swój własny salon w domu.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published