Oświetlenie boiska piłkarskiego krok po kroku!

Obiekty sportowe dzielą się na przeróżne kategorie. Jednym z takich obiektów jest zewnętrzne boisko piłkarskie, które musi być jednak profesjonalnie oświetlone. Tyczy się to zarówno boisk dla zawodowców, jak i amatorów. Nawet boiska treningowe powinny mieć dobrej jakości oświetlenie, aby piłkarze w dowolnym momencie mogli na nich szlifować swoje dotychczasowe umiejętności. Z racji tego warto zająć się fachowymi pracami oświetleniowymi, dzięki czemu z boisk będzie można korzystać zarówno wczesnym rankiem, jak i późnym wieczorem. Często mecze piłkarskie zaczynają się wtedy, gdy za oknem zapada już ciemność, a więc piłkarze oraz kibice muszą mieć stworzone odpowiednie warunki do gry i oglądania sportowego widowiska.

Oświetlenie na boisku piłkarskim – w jaki sposób podejść do sprawy?

Jeśli prowadzisz klub sportowy lub obiekt przygotowano dla Ciebie różne możliwości na profesjonalne oświetlenie boiska piłkarskiego. Miej na uwadze to, że jednym z najkorzystniejszych rozwiązań będzie oprawa zewnętrzna LED, która zapewnia skuteczność, pozytywne efekty, ale też bogate walory estetyczne. Ponadto takie oświetlenie boiska pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy, za to dobrze spisze się praktycznie na każdym boisku piłkarskim, zarówno tym mniejszym, jak i dużo większym.

Do oświetlenia boisk piłkarskich przydają się przede wszystkim wysokiej jakości reflektory LED. To dużo lepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego klubu sportowego, ponieważ pozwala na redukcję kosztów związanych z montażem oświetlenia, jak i korzystaniem z takich reflektorów. Decydując się na specjalistyczne oświetlenie LED, zainteresowani mogą zaoszczędzić nawet połowę dotychczasowych środków na opłatę rachunków za energię. Wiele klubów piłkarskich oraz obiektów sportowych chętnie korzysta z takich możliwości, skoro zaoszczędzone pieniądze pozostają w klubowej kasie i mogą zostać wykorzystane np. na zakup dodatkowego sprzętu sportowego lub też transfery zawodników.

Oświetlenie boiska – jeden z najważniejszych elementów

Reflektory i naświetlacze LED, które dla Ciebie przygotowano, zapewniają:

  • niższy pobór mocy,
  • dobór odpowiedniego kąta dystrybucji źródła światła,
  • równomierność oświetlenia na całej powierzchni boiska.

Takie oświetlenie boiska piłkarskiego jest obecnie bardzo modnym rozwiązaniem, a ponadto korzystnym pod kątem ekonomicznym. W przypadku nieco mniejszych boisk idealnym wyborem będą lampy LED o niesymetrycznym rozproszeniu światła. Takie modele sprawdzą się przede wszystkim na tych płytach, na których zastosowano niewielką ilość lamp LED. Oświetlenie boiska to jeden z najważniejszych elementów, na jakim powinieneś się skupić, ponieważ dzięki temu kluby sportowe mogą swobodnie rozgrywać swoje spotkania, a kibice mogą nacieszyć swoje oczy piękną grą ulubionych zawodników. Oprawa zewnętrzna LED może zostać dobrana m.in. pod kątem symulacji oświetlenia z pomocą profesjonalnego programu, dzięki czemu w razie potrzeby naniesie się odpowiednie poprawki i wyeliminuje błędy.

Oświetlenie boiska piłkarskiego – jak zabrać się za montaż?

Jeśli interesuje Cię profesjonalny montaż oświetlenia boiska piłkarskiego, musisz skorzystać z fachowego projektu takiego oświetlenia. Ważną kwestią jest dobór wysokości masztów oświetleniowych. W tym przypadku zainwestuj w nieco wyższe maszty (9 metrów i więcej), ponieważ w ten sposób umiejętnie doświetli się również środek boiska. Maszty muszą być odpowiednio usadowione w ziemi, aby były stabilne i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Przy doborze oświetlenia boiska piłkarskiego zasugeruj się mocą oprawy, strumieniem świetlnym, równomiernością oświetlenia i średnim natężeniem na murawie. Dzięki temu oświetlenie nie będzie miało żadnych mankamentów i sprawdzi się nie tylko na każdym treningu, ale też na meczu piłkarskim, a do tego powinno się dążyć przy każdej tego typu inwestycji. Na słupach może znajdować się zróżnicowana ilość reflektorów, zależnie od tego, jaką część boiska chce się bardziej naświetlić. Wszystko zależne jest od wizji pomysłodawców.

1 comment

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published