Wyposażenie wnętrz: jak urządzić łazienkę?

Piękne wyposażony dom jest marzeniem każdego człowieka. Wpływa to bowiem na jakość życia i komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Jednym z ważniejszych pomieszczeń jest łazienka , która powinna zawierać dobrej jakości sprzęty, a także designerskie akcesoria.

Jak urządzić łazienkę?

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej terakoty na podłogę i glazury kładzionej na ściany. Wielkość i wzornictwo płytek będą bowiem decydować o ogólnym wyglądzie łazienki. Sprawią one też, że pomieszczenie zyska na walorach estetycznych, ale będzie też bardziej higieniczne – bp łatwiejsze do czyszczenia. Istotną sprawą może być także decyzja o farbie do ścian. Musi mieć ona wyraźnie zaznaczone na opakowaniu, że przeznaczona jest do pomieszczeń ciepłych i wilgotnych. Kolejną rzeczą jest oczywiście wybranie armatury łazienkowej. Wśród ostatnich trendów znajduję się moda na armaturę retro i wanny albo brodziki nawiązujące swoim stylem do dawnych tradycji. Aby korzystanie z łazienki było komfortowe także zimą, nie można zapomnieć o zakupieniu grzejnika. Uzupełnieniem całego wyposażenia będą zaś różne efektowne akcesoria. Powinny one pasować do siebie stylem albo kolorystyką. Do takich gadżetów zalicza się: wieszaki na ręczniki, pojemniki na szczoteczki, koszyczki na kosmetyki, pojemnik na mydło w płynie i dekoracje. Takie przedmioty dopełnią łazienkową aranżację i uprzyjemnią codzienne z niej korzystanie. Wyposażając swoją łazienkę warto zwrócić uwagę na to, że niemodne stały się lamperię, a także duże i „toporne” umywalki oraz baterie. Nowoczesność przyniosła ze sobą delikatne, minimalistyczne wzornictwo i znacznie mniejsze niż kiedyś instalacje. Teraz eleganckie baterie łazienkowe stają się wręcz ozdobą wnętrza.

Stylowe wyposażenie wnętrz łazienkowych

W łazience, do przechowywanie wszystkich niezbędnych tam rzeczy, niezbędne są odpowiednie meble. Aby idealnie do siebie pasowały, najlepiej kupować je w zestawach. Te najpopularniejsze mogą zawierać: szafkę pod umywalkę, słupek wysoki (170-190 cm), słupek niski (80-105 cm), szafkę wiszącą (czasem z wbudowanym w nią lustrem) i komodę łazienkową. Tego rodzaju meble zwiększą funkcjonalność pomieszczenia, a dobrze dobrane dodadzą mu stylu. Obecnie na rynku znaleźć można bowiem meble do łazienki, które będą matowe albo lśniące i do tego będą występować w dowolnym kolorze. Jeśli zaś chodzi o łazienkową ceramikę, dawne – ciężkie i przytłaczające wizualnie wanny, zastąpiły teraz praktyczne wanny akrylowe. Są one lekkie, łatwe w instalacji i trwałe. a dodatkowo sprawiają, że łazienka wygląda bardzo elegancko. Po wyborze takiej wanny trzeba także postawić także na nowoczesne modele umywalek oraz sedesów. W ten sposób urządzi się pomieszczenie zarówno bardziej luksusowe, jak i tradycyjne, w zwykłym domu jednorodzinnym. W ostatnich latach projektanci i producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na udoskonalenie wszystkich łazienkowych elementów, dzięki temu kupowane produkty zapewniają prawdziwy, a więc bardzo wysoki komfort ich użytkowania.

Portal Designforhome.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

1 comment

  1. Interesujący post, aktualnie w sklepach internetowych i stacjonarnych mamy bardzo duży wybór mebli łazienkowych, każdy może wybrać coś dla siebie.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published