Komunikacja miejska w Płocku

Miejska codzienność w Płocku to bardzo duże zmiany w komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaną nowe ceny biletów, kilka linii autobusowych zostanie całkowicie zlikwidowanych, powstanie kilka nowych, a kilka zmieni po prostu swoje trasy. Program wprowadzony zostaje w ramach projektu „Plan Działania KM – Płock Sp. z o.o. na lata 2011 – 2014”.

Nowe dojazdy będą dla pasażerów o niebo lepszym życie, ponieważ autobusy będą docierać tam, gdzie jeszcze wcześniej nie jeździły. Remonty i inne naprawy uliczne zawsze trwają i będą trwały, ale wiele udało się już zakończyć. Wyremontowane drogi to szybszy czas dojazdu z miejsca A do miejsca B. Zlikwidowano, aż 4 autobusy, ale za to 3 utworzono nowe i jeszcze dla 4 cały czas aktywnych pracowników przygotowano nowe trasy. Wiele autobusów będzie rozpoczynać swoje odjazdy z dworca autobusowego, gdzie panuje często duży ruch i znajduje się wielu podróżników. Tak wygląda miejska codzienność przewoźników.

Nowe cenny biletów to kolejna rzecz miejskiej codzienności w Płocku. Mimo, iż nie wszystkie ceny biletów zostaną podwyższone i można nabyć każdy rodzaj biletu, to jednak mogą one się okazać kilka złotych droższe. Niestety ale modernizacja autokarów, premie dla pracowników i inne niepoliczalne wydatki sprawiają, że firma musi się jakoś bronić przed kryzysem i ciągłymi wahaniami cen np. paliw, aby sprawnie działać i przewozić pasażerów w wyznaczone miejsca. Mandaty nie ulegają zmian. Każde wykroczenie , czyli jazda bez biletu będzie załatwiona drogą mandatu lub ewentualnie policją i sprawą w sądzie. Oczywiście przewóz bagażu, dzieci do lat 4, wózków, zwierząt i innych podobnych, nie podlega opłacie. Przewóz jest bezpłatny. Miejska codzienność w Płockiej Komunikacji Miejskiej.

Już w 2014 roku dzięki wsparciu Unii Europejskiej Komunikacja Miejska w Płocku zakupiła kilkanaście nowoczesnych autobusów, zostały wprowadzone systemy biletowe tzw. biletomaty oraz postawiła nowoczesność i wprowadziła elektroniczny zakup biletów, więc bez pracownika w dziale informatycznym się nie obeszło. Na pewno dojdą nowe koszty, ale może więcej osób zacznie kupować bilety przez internet. Jest to coraz bardziej popularny system płatniczy dla pasażerów i cieszy się ogromną popularnością. O wiele prościej jest kupić w domu bilet przez internet, zwłaszcza gdy w niektórych autobusach może zabraknąć miejsc, a zawsze pierwszeństwo mają osoby, które już wykupiły bilet. Miejska codzienność to również prowadzenie informacji pasażerskiej, gdzie aktualnie można znaleźć rozkład jazdy, ceny oraz numer do biura, gdzie można usłyszeć właściwe odpowiedzi, które nie są udostępnione na stronie internetowej. Wszelkie inwestycje mają na celu wprowadzenie większego komfortu dla pasażerów, oraz znacznie poprawić ich bezpieczeństwo.

Miejska codzienność będzie dla mieszkańców Płocka zdecydowanie lepsza. Z tego co wynika z rozmowy z prezesem, spółka przeznaczyła aż 21 milionów na poprawę systemu transportu, z czego ponad 9 milionów uzyskała z Unii Europejskiej. Miejska codzienność jest teraz monitorowana przez firmę, ponieważ elektroniczny system dyspozytorski
pozwala na śledzenie autobusów. Mają one nawet mierzoną trasę i czas w jakim przejadą z punktu A do punktu B.

Dodaj komentarz

(*) Required, Your email will not be published